Při objednávce nad 1500 Kč doprava zdarma.

Softshell metráž

2 položek celkem
magic softshell cerveny splash
359 Kč –58 %
149 Kč

softshell třívrstvý s membránou  97%  polyester, 3%  elastan šíře 145 cm gramáž 270 g/m² dovoz z Nizozemí vodní sloupec 5000 mm, prodyšnost 3000 g/m2/24h Öko-Tex...

1000
softshell 3 vrstvy tmave modry
339 Kč –62 %
129 Kč

softshell třívrstvý s membránou  95% polyester, 5% elastan šíře 144 cm gramáž 315 g/m² vodní sloupec 8000 mm hodí se na sportovní oblečení, outdoorové oblečení,...

962

CO JE SOFTSHELL?

VLASTNOSTI SOFTSHELLU

Softshell je funkční látka zajišťující svému nositeli komfort ve formě voděodolnosti a ochrany proti větru. Oproti starším, tradičnějším outdoorovým látkám je softshell měkký, jemný a paropropustný.

Rozeznáváme softshell tkaný (také jarní), jehož svrchní tkaná vrstva má vodoodpudivou úpravu a zvýšenou odolnost vůči oděru. Vnitřní vrstvu tvoří příjemný fleece, který poskytuje teplo a odvádí vlhkost. Gramáž tohoto druhu softshellu bývá zpravidla kolem 290 g/m². 

Dále existuje softshell membránový tzv. "třívrstvý" (také zimní), který má oproti tkanému softshelu ještě další vrstvu, která zajišťuje ještě odolnost vůči větru. Je to nepromokavá prodyšná vrstva (membrána), která zaručuje odvod tělesné vlhkosti a zabraňuje nadměrnému pocení. 

Důležitou informací je paropropustnost, prodyšnost, která se udává v gramech na metr čtvereční za 24 hodin (př. 3000 g/m²/24h). Čím vyšší číslo, tím látka lépe dýchá. Dále je u softshellu udávána výška vodního sloupce, který pomyslně látka udrží. Údaj v milimetrech se u softshellu pohybuje od 1300 mm až  10000 mm. Již 1300 mm znamená, že je softshell nepromokavý. Vyšší hodnoty vodního sloupce se užijí pro oblečení při skutečně outdoorových aktivitách.

UŽITÍ SOFTSHELLU

Vlastnosti softshellu lze dobře využít pro ušití teplého sportovního oblečení, outdoorového oblečení, bund, kabátů, vest, kalhot, sukní apod. Tak například softshellové kalhoty pro děti na zimu jsou bezvadné v tom, že ačkoliv má dítě na sobě jen jednu vrstvu, je perfektně chráněno proti zimě, studenému větru, dešti. Navíc se ale může v těchto kalhotách i v zimě krásně pohybovat, právě proto, že nemusí mít na sobě několik vrstev oblečení. Další přidanou hodnotou je skutečnost, že drobné nečistoty se dají ze softshellu smýt třeba vlhkou hubkou a nemusí se hned prát. Tyto vlastnosti ocení hlavně maminky.

ÚDRŽBA SOFTSHELLU

Díky svým funkčním vlastnostem, trvanlivosti, odolnosti, jednoduché manipulaci a dostupné ceně se softshell stal oblíbeným materiálem pro domácí šití oděvů. Softshell lze šít na běžných domácích šicích strojích. Jehlu nutno volit podle typu softshellu. Softshell mírně pruží, ale nevytahuje se. 

Údržba softshellu je poměrně jednoduchá. Pro zachování funkčních vlastností softshellového oblečení se doporučuje praní ve speciálních impregnačních pracích prostředcích. K dostání jsou ve většině obchodů se sportovním oblečením. Softshellové oblečení perte při teplotě 30°C, nebělte, nesušte. Není třeba žehlit. Nepoužívejte aviváž. Srážlivost 2 %.