Při objednávce nad 1500 Kč doprava zdarma.

Organza metráž

Organza je hedvábnická tkanina. Vlákna jsou ostře kroucená, proto je látka tvrdá a povrch má mírně zrnitý. Látka je tužší, průhledná, má "vrzavý" omak a je jakoby lámavá. Je lesklá. Není tak splývavá jako například žoržet či šifon, ale dobře se řasí. Oproti šifonu a žoržetu drží dobře tvar a výborně se s ní pracuje. Není elastická. Dnes se vyrábí organza nejčastěji z  umělých vláken.

Z tohoto druhu látky se šije zpravidla společenské oblečení (večerní šaty, svatební šaty, společenské šaty, sukně). Nejčastěji se využívá jako vrchní vrstva přes jiné druhy materiálů, kde vynikne. Nařasená hezky vypadá na společenských šatech, bohaté řasené sukni apod. Dále je možno z ní vytvořit krásné balónové rukávy na svatebních šatech, ale využívá se i jako spodnička.

Údržba hedvábnických tkanin - látky lze prát v pračce, a to na 30ºC. Ždímat na menší otáčky. Sušit v sušičce se nedoporučuje. Žehlit není třeba, ale když máte potřebu, žehlete na menší teplotu přes hadřík. Nepouští barvy. Před počátkem šití doporučujeme látku vyprat, a to kvůli zjištění, zda se nebude srážet, zmenšovat.