Při objednávce nad 2500 Kč doprava zdarma.

Jak vyčistit připálenou žehličku

Jak vyčistit připálenou žehličku hlavní foto

Znáte to. Den blbec. Ač se snažíte na situace, které den přináší, dívat pozitivně, stejně každá další příhoda má hořkou chuť prohry a nese sebou negativní pocity. Nedávno jsem takový den prožila na vlastní kůži a povedla se mi pěkná pitomina. Při nažehlování vlizelínu na látku se mi ho podařilo přižehlit nebo spíš přiškvařit na žehličku. Na žehličku v naší šicí dílně, do které měly za hodinu dorazit švadlenky na kurz šití!


Takže jak na připečený vlizelín nebo jinou výztuž na ploše žehličky? První pokus čištění pomocí lihu se nepovedl. Vůbec to s přiškvařeným vlizelínem nehnulo :o)

Ale na podruhé jsem vyzkoušela z internetu doporučovanou JEDLOU SODU. 

Znečištěnou žehlicí plochu posypeme pomocí malé lžičky sodou. Poté nejlépe rozprašovačem nastříkáme na sodu vodu. Necháme působit. Několik minut, nebo i déle. Poté navlhčeným hadříkem jemně setřeme z plochy. Někdy procedura zabere hned na poprvé, jindy je zapotřebí ji několikrát zopakovat. Já jsem musela čistit asi 4x a naposledy jsem nechala jednou sodu na ploše několik hodin. Ale zadařilo se a připálenina ze žehličky zmizela :o)

Čištění plochy žehličky jedlou sodou mohu vřele doporučit. Je levná a efektivní!