Při objednávce nad 2500 Kč doprava zdarma.

Tip na dárek pro paní učitelku, který zvládne i začínající švadlenka

 

blog3 s textem

 

Už se nám ten školní rok zase pomalu chýlí ke konci. Uteklo to, co? Už abychom se balili na dovolenou, ale moment, ještě předtím musíme dětičky vypravit na poslední cestu do školy. Co vymýšlíte pro paní učitelky? Kytičku? Máte vlastní zahrádku? Nebo sázíte na něco sladkého? Anebo si myslíte, že nejhezčí dárek je ten s láskou vyrobený? Pokud ano, máme tip přímo pro Vás. A zvládnete ho úplně všichni, tak je jednoduchý, klidně zapojte i dítka, ať do dárečku pro učitelku roku zašijí nějakou tu vlastní lásku! A věřte, že kantorky budou nadšené, protože (tři, dva jedna – už to prozradíme) levandulová srdíčka jsou nejen krásnou dekorací a vzpomínkou na malé i velké žáky, ale i krásně voní a fungují skvěle proti molům v šatníku.

DSC_0433
Na začátku si vytvořte šablonu srdíčka z papíru. Udělejte si ji podle své fantazie, podle toho, jaký tvar srdce preferujete, podlouhlé, širší atd. Nachystejte si podle velikosti šablony dva obdélníky bavlněného plátna nebo jiného neelastického materiálu.
 
Na výrobu nášivky se vzkazem nebo malůvkou od Vašeho dítka pro paní učitelku se nejlépe hodí kousek jednobarevného materiálu. Nechte svou ratolest vyjádřit pomocí pastelek, fixů nebo razítek, co ke své učitelce cítí :o) Vystřihněte výtvor dítka a přišpendlete ho na líc jednoho obdélníku v místě, kde bude srdíčko nejširší.
DSC_0434
DSC_0446
Poté připravenou nášivku přišijte cikcakem/entlem na stroji. Zvolte si správnou šířku stehu, aby šití vypadlo pěkně. Já jsem ještě nášivku zpevnila přižehlovacím vlizelínem, a to z toho důvodu, aby nebyla průhledná.
Po přišití si přišpendlete oba obdélníky lícem k sobě a obkreslete šablonu srdíčka. Na jednom boku vyznačte dostatečně velký průchod pro pozdější vycpání.
 
Takto připravené, sešijte srdce rovnostehem podle nakreslené čáry. Začněte u jednoho konce průchodu, zapošijte, a pokračujte podél celého obvodu k druhému konci a zase zapošijte. 
DSC_0448
DSC_0455
Šijte drobným stehem, aby nevznikly ve švu velké mezery.
 
Tvar vystřihněte. Dobré jsou na to entlovací nůžky. U průchodu nechte alespoň 1,5 cm látky na založení dovnitř. U špičky nenechávejte moc materiálu, aby tam nepřekážel a špička se pěkně vytvarovala. V bodě, kde se stýkají oblouky je potřeba nůžkami opatrně prostřihnout látku až k samému šití, jinak se látka po otočení na lícovou stranu bude krabatit. 
 
A pak zbývá už jen otočit výrobek na líc a přebývající látku u průchodu zastrčit dovnitř.
DSC_0461
DSC_0465
Nyní si připravte "plnidlo". Buď jen voňavoučkou levanduli nebo ji můžete smíchat třeba s výplní ze starého polštáře (jako jsem to udělala já). Srdce naplňte a průchod ručně zašijte skrytým stehem. Pokud nevíte, jak na něj, na youtube najdete pěkné video.
Na šňůrku na zavěšení si vezměte jehlu s větším ouškem. Navlékněte, zabodněte cca 1 cm od horního středu srdíčka a protáhněte. Jehlu vyvlečte, šňůrku posuňte tak, aby byly oba konce stejně dlouhé a udělejte uzel. Pak už stačí odměřit délku na zavěšení a opět uzlík. A je hotovo :o)
DSC_0497
S výrobou srdíček si můžete opravdu pohrát.  Každá strana může být jinačí, lze kombinovat materiály, měnit směry látek, sešívat srdce z více menších částí.
 
Zdobit výšivkami z jiných zajímavých materiálů nebo jednoduše ručně vyšít obrázek třeba řetízkovým stehem barevnou bavlnkou (to by zvládly i starší děti).
 
Na ozdobení může posloužit zajímavý knoflík nebo korálek. Korálky můžete přizdobit i šňůrku na zavěšení. Fantazii se meze nekladou, třeba Vaše dítka vymyslí něco nového neotřelého samy :o) 
DSC_0202

 

Pokud doma nenajdete vhodné kousky bavlněného plátna, neváhejte a podívejte se k nám Bavlněné látky | Látkaniny
 
A až budete mít svoje dárečky připravené pro paní učitelky, nezapomeňte je před předáním vyfotit a poslat nám je na email info@latkaniny.cz. Fotky vystavíme v naší nové rubrice Vaše z našich. Bude to taková galerie Vaší kreativity :o) už se těšíme na nové přírůstky. 
 
Úspěšné tvoření!
 
DSC_0149 (1)

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení