Při objednávce nad 2500 Kč doprava zdarma.

Kurz šití pro začátečníky - DUBEN/KVĚTEN/ČERVEN 2024

Kód: 9999000000021
Neohodnoceno
5 200 Kč / ks
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Tento kurz šití je určen pro švadlenky, které si chtějí osvojit základy šití na stroji.
Kurz Vás v deseti lekcích provede od rovného šití přes vkládání zipu k ušití trička či legín. Probereme vhodné stehy i materiály a projdeme si údržbu šicího stroje.
Na první lekci si společně ušijeme povlak na polštář. Poté si z připravených projektů vybereme, čemu se budeme chtít dále věnovat.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lekce jsou sestaveny tak, aby si opravdu úplně nezkušená švadlenka osvojila práci s šicím strojem, základní stehy a jejich použití, údržbu a čištění stroje. Aby věděla, jak šicí stroj funguje, co kam patří, jak vyměnit jehlu, navléknout nit do šicího stroje a další základní dovednosti potřebné při šití, jako je vykreslování střihů z časopisů. Cílem tohoto kurzu je přestat se šicího stroje bát a umět si ušít jednoduché výrobky, jako například povlak na polštář, plátěný pytlík na potraviny, nákupní tašku, kosmetickou taštičku, úpletovou čepici, dámské/pánské tričko. Lektorka vám předá spoustu tipů a domů si odnesete pár vlastnoručních výrobků.

Kurz trvá 10 týdnů. Každý týden se sejdeme na 3 hodiny v komorním počtu pěti švadlenek pod vedením zkušené lektorky.

Kdy:     každé úterý od 17 h do 20 h

Kde:     v naší kamenné prodejně v Chabařovicích, Husovo nám.1 (parkování před budovou zdarma)

Co si nebudete muset nosit:  šicí stroj (pokud nemáte vlastní)*, nůžky, křídu, psací potřeby, stehovku, jehly na ruční šití, špendlíky, střihový papír

Co je potřeba mít vlastní:  budete-li používat svůj vlastní šicí stroj (potom tedy funkční, který šije), látku, nitě k danému materiálu a samozřejmě radost a chuť tvořit. Látky a galanterii je možno zakoupit u nás v prodejně.

*Prosím dejte nám před začátkem kurzu vědět, zda budete chtít využít šicí stroj v naší šicí dílně. Je to z toho důvodu, abychom dopředu věděli, kolik šicích strojů máme pro daný kurz připravit.

K dispozici je žehlička a žehlicí prkno, řezací podložka, na místě je malá kuchyňka, uděláte si čaj nebo kávu a může se tvořit :o)

Termíny konání:
02.04.2024
09.04.2024
16.04.2024
23.04.2024
30.04.2024
07.05.2024
14.05.2024
21.05.2024
28.05.2024
04.06.2024

Pokud chcete kurz nějaké švadlence věnovat, nabízíme dárkový poukaz na kurz šití.

 
Podmínky kurzu:

1. Pro závaznou rezervaci místa je potřeba uhradit zálohu ve výši 500,- Kč na základě zálohové faktury, a to do data splatnosti uvedeném na zálohové faktuře (záloha je nevratná). Nebude-li zálohová faktura v termínu uhrazena, bude Vaše místo uvolněno náhradnici.

2. Dva týdny před zahájením kurzu Vám bude vystavena vyúčtovací faktura s odečtenou zálohou, kterou je potřeba uhradit do data splatnosti uvedeném na faktuře.

3. Můžete uhradit také rovnou celou částku kurzu.

4. Objednáte-li si kurz 14 dnů a méně před jeho zahájením, uhraďte prosím rovnou celou částku kurzu.

5. Pokud účastnice zruší svou účast v den konání kurzu, v průběhu kurzu nebo 14 dní před zahájením kurzu, její platba za kurz je nevratná. Pouze v případě vážných a nenadálých zdravotních nebo osobních důvodů lze po dohodě s lektorkou již uhrazenou částku přesunout na jiný termín kurzu.

6. Pokud účastnice zruší svou účast na kurzu více než 14 dní před zahájením kurzu, Vaší rezervaci zrušíme a vrátíme Vám do 14 dnů převodem na účet uhrazenou částku poníženou o nevratnou zálohu 500,- Kč. Zaplacenou zálohu nebo i celou částku Vám ale můžeme po dohodě převést na jiný termín kurzu.

7. Ze závažných důvodů (nemoc lektorky) může dojít ke zrušení lekce. Ta bude nahrazena v nejbližším možném termínu dle časových možností účastnic.

8. V případě absence účastnice kurzu je možné po dohodě s lektorkou nahradit danou lekci v souběžně konaném kurzu. Nevyužije-li švadlenka takovou možnost, peníze za zmeškanou lekci se nevracejí.

9. Kurz se bude konat při naplnění jeho kapacity.