Při objednávce nad 2500 Kč doprava zdarma.

Co je nažehlovačka

Nažehlovačka (neboli nášivka)

Nažehlovačka je výšivka, která je aplikována na podkladový materiál, který je olemovaný a vystřižený (případně vyřezaný laserem) do požadovaného tvaru. Její rubová strana je standardně opatřena nažehlovací vrstvou termolepidla. Ta slouží ke zpevnění a fixaci tvaru. Zároveň ji díky tomu můžeme nažehlit na textil.

Pro jistotu je obvykle doporučováno nažehlovačku pojistit ještě přišitím. 

Nažehlovačky neboli nášivky, aplikace, záplaty, používáme zejména ke čtyřem účelům. Jednak nám pomáhají stylově zakrýt vady, které na oblečení vznikly. Nejčastěji dírky a skvrny, co se nedají vyprat. Díky nim pak naše oblíbené prádlo vypadá jako nové a je zase funkční.

Dále je upotřebíme, když chceme naše oblečení oživit. Je to rychlé a snadné řešení k vylepšení koupených nebo ušitých modelů a doplňků. Prostě a jasně. Efektní flitrová aplikace posune dětské tričko na úplný top nejvíce nošených věcí ve skříni :o)

Dalším využitím nažehlovaček je to, že jsou jedním z nejtrvalejších způsobů, jak označit oblečení. Štítek se jen nažehlí a spolehlivě drží na místě. Na internetu najdeme speciální weby, které nabízejí sady nažehlovacích štítků (jmenovek, obrázků) dle našich představ. Jde o skvělé pomocníky na oblečení a textil pro čitelné podepsání věcí dětem do školky a školky, dospělým do zaměstnání a pro sport, či seniorům v pečovatelských domovech.

Nažehlovací aplikace mohou plnit i bezpečnostní funkci. Reflexní prvky, kterými můžeme ozdobit svrchní části (bundy a batohy) zabezpečí to, že budeme za všech okolností dobře vidět. 

Podrobný návod jak aplikovat nažehlovačku najdete i s fotografiemi v článku Jak nažehlit nažehlovačku.

zpět na slovník