Při objednávce nad 1500 Kč doprava zdarma.

Teplákovina UNI metráž

3 položek celkem
teplákovina metráž
250 Kč

bavlněný úplet resp. v tomto případě spíše teplákovina nepočesaná 95%  bavlna, 5% elastan šíře 150 cm gramáž 250 g/m² Öko-Tex Standard 100: třída 1 –...

teplákovina_zelená
230 Kč

teplákovina nepočesaná 95% bavlna, 5% elastan šíře 175 cm gramáž 220 g/m² hodí se na teplejší oblečení

teplákovina_kakaova
269 Kč

teplákovina nepočesaná 95% bavlna, 5% lycra šíře 185 cm gramáž 310 g/m² hodí se na teplejší oblečení

 

V této podkategorii najdete teplákovinu (výplněk) jednobarevnou, s kterou se dobře doplňuje teplákovina vzorovaná. Například při šití mikiny z teplákoviny lze tělo mikiny vyrobit z vzorované, barevné, veselé teplákoviny a rukávy z jednobarevné. Barvy volíme tak, aby se doplňovaly.

Teplákovina je elastická pletenina, vlastně druh úpletu. Nepočesaná (neboli s nepočesanou rubovou stranou) je teplákovina, na jejíž rubové straně jsou vidět zblízka klasické smyčky, vlákno není počesáno. Počesaná (neboli s počesanou rubovou stranou) je teplákovina, na jejíž rubové straně je vlákno počesáno, a proto má jemný chloupek. 

UŽITÍ TEPLÁKOVINY

Teplákovina je vhodná zejména k šití tepláků, mikin, teplejších sukní i šatů, šatovek, bund, čepic, sportovního oblečení, vaků do kočárku apod.

ÚDRŽBA TEPLÁKOVINY

Údržba teplákoviny, tak jako všech pletenin, je poměrně jednoduchá. Naprostou většinu teplákovin lze prát v pračce, a to na 30ºC. Použití sušičky se nedopočuje. Teplákovina se nemusí žehlit. Před počátkem šití doporučujeme látku vyprat, nejprve ručně kvůli zjištění, zda látka pouští barvu, poté již v pračce s ostatním prádlem (nejlépe celý kus v pracím pytlíku). Vypráním látky zajistíme, že nám již po ušití mikina či jiný kousek nebude pracovat, nebude se dále srážet, zmenšovat.