Při objednávce nad 1500 Kč doprava zdarma.

Len Spanish Barley od M&M Lehký len Spanish Barley

Kód: 1875
Novinka
1 hodnocení
399 Kč / m
Skladem (> 5 m)
  • lněná tkanina
  • 100%  len, 100%  linen
  • šíře 150 cm
  • gramáž - lehká tkanina
  • hodí se na letní oblečení, sukně, šaty, ložní prádlo, bytový textil

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lehký len

Máte již v hlavě lněné šaty, střih na šaty a chybí vám už jen ta správná látka na letní šaty? Pak tohle je právě to, co jste hledala. Lněná látka na ležérní lněné šaty, které budete nosit každý den. Krásná látka šetrná k životnímu prostředí, lněná tkanina s příjemným a přitom surovým povrchem. Návrat k tradicím.

Tkanina je vhodná pro šití oděvů, zejména letních šatů a sukní, halenek, maxisukní, letních šortek, volných letních kalhot, lehkých sáček apod. Je to ta pravá látka na letní šaty. Právě tak se ale velmi hodí na ložní prádlo, povlečení, u kterého oceníte ohromně příjemný dotykový komfort lnu. To, že se v současné době ke lnu a lněným látkám vracíme, je znát i v našich domácnostech. Ze lnu se šije bytový textil - ubrusy, prostírky, závěsy, pytlíky zero waste, se kterými chodíme nakupovat do obchodu bez obalu apod. Právě tuto látku nemusíte mít strach používat v souvislosti s potravinami, protože je minimálně chemicky ošetřena. Len má bohaté využití. Látka chladí, dobře absorbuje vlhkost. Len je antibakteriální, dobře tlumí pachy. Lněná látka působí rustikálně, ale i na omak je taková opravdová. V poslední době je žádaná právě syrovost lněných látek. Látka není elastická. V létě je příjemná na těle, chladí, ale v zimě zase hřeje, resp. nepustí k vám zimu. Dříve z ní lidé vyráběli oděvy během celého roku.

Barva látky je béžová, podobná ranní bílé kávě. Látka působí rustikálně, přírodně.

Len

Len je přirozeně odolný vůči skvrnám, nežmolkuje a odpuzuje šatní moli. Snadno se pere a ošetřuje, protože vydrží vysoké teploty. Vlákno se v podstatě nesráží a je velmi pevné.

Je antibakteriální, antifungální, hypoalergenní a termoregulační. Absorbuje až 20% vlhkosti před tím, než ucítíte pocit vlhka.

Vzhledem k tomu, že lněná vlákna mají nízkou pružnost (což způsobuje jeho zvrásnění), bude se látka opotřebovávat v místech opakovaného skladu. Avšak len má mnohem lepší odolnost proti oděru než, řekněme, bavlna.

Ekologie

Len je silná rostlina, která se nejlépe pěstuje v severní Evropě. Potřebuje málo nebo žádná hnojiva a vzhledem k místnímu podnebí málo vody navíc. Ve skutečnosti také nevyžaduje mnoho pesticidů, protože může růst v nekvalitní půdě. Na jednom hektaru lnu lze zadržet 3,7 tuny CO². Používá se každá část rostliny, z čeho se nevyrábí plátno, lze použít k výrobě lněného oleje, papíru, krmiva pro dobytek nebo dokonce mýdla.

Len je proto téměř přirozeně organický. Je zcela biologicky odbouratelný, recyklovatelný a díky své přirozené absorpci vyžaduje méně barviva než třeba bavlna. Len proto na ekologickém žebříčku dosahuje vysokých skóre.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Len metráž
převažující barva: béžová
co ušít: letní sukně i šaty, šatovky, košile, halenky, šortky, ubrusy, povlečení, závěsy, tašky
látka je: matná, hrubá, savá, pevná, chladivá, hypoalergenní
látka není: lesklá, klouzavá, měkká, elastická, pružná, průsvitná
motiv: jednobarevná, UNI, béžová, přírodní, bílá káva