Při objednávce nad 1500 Kč doprava zdarma.

Balík látek na tvoření Balíček látek na tvoření látkových hraček

Kód: 2819
Neohodnoceno
169 Kč / ks
Skladem (1 ks)
  • variace látek - len + bavlna
  • 15 čtverců
  • rozměr 20 až 25 cm
  • k šití maňásků, broží či látkového ovoce a hraček

Detailní informace

Detailní popis produktu

Látkový balíček na tvoření

Nechala jsem se inspirovat kreativními dušemi a vytvořila balíček látek na tvůrčí odpoledne. Ušijete z něj třeba látkové hračky - ovoce, zeleninu do dětské kuchyňky, magnetické rybičky nebo třeba maňásky či vyšívané brože

Hlavní esencí je len. Len je téměř přirozeně organický. Pro variabilitu a šmrnc jsem přidala bavlněného beránka - je jemňoučký a určitě každé látkové tvoření krásně doplní, podtrhne něžnost výrobku a vyzdvihne "hrubost" lnu. Dále v balíku najdete jemný bavlněný manšestr (můžete si do poznámky napsat, zda si přejete světle růžovou, mentolovou či medově hnědou barvu).

Do poznámky mi dejte vědět i další svá kreativní přání (pokud si třeba přejete do balíčku pruhovanou, modrou látku, nebo třeba s puntíky, dinosaury...). Ráda připravím každý balíček na míru Vašemu projektu.

Len a ekologie

Len je silná rostlina, která se nejlépe pěstuje v severní Evropě. Potřebuje málo nebo žádná hnojiva a vzhledem k místnímu podnebí málo vody navíc. Ve skutečnosti také nevyžaduje mnoho pesticidů, protože může růst v nekvalitní půdě. Na jednom hektaru lnu lze zadržet 3,7 tuny CO². Používá se každá část rostliny, z čeho se nevyrábí plátno, lze použít k výrobě lněného oleje, papíru, krmiva pro dobytek nebo dokonce mýdla.

Je zcela biologicky odbouratelný, recyklovatelný a díky své přirozené absorpci vyžaduje méně barviva než třeba bavlna. Len proto na ekologickém žebříčku dosahuje vysokých skóre.

Inspirace z Pinterestu :)